"Vaše cesta, náš cíl"
420 602 853 172
420 603 998 860
Destina Travel s.r.o.
Holečkova 127, 150 00 Praha 5
© copyright /Destina Travel s.r.o./ 2014
Informace

Srí Lanka - Ostrov čajových plantáží

Žádné superlativy nedokáží zcela vystihnout krásy, které ukrývá Srí Lanka, ostrov v Indickém oceánu ležící jen několik kilometrů jižně od Indie. V sanskrtu, z kterého název ostrov pochází, výraz "lanka" znamená „zářivá země“ a každý, kdo na Srí Lanku zavítal, potvrdí, že je to výstižné pojmenování. Až do roku 1972 byl používán oficiální název Ceylon.
Čajové plantáže, na nichž se sklízí světoznámý cejlonský čaj, vytváří malebnou kulisu vnitrozemí ostrova, která je doplněna o další překrásné přírodní scenerie. Návštěvníky uchvátí nejen rozličné druhy exotických rostlin, ovoce a koření, ale i zvířata včetně slonů a levhartů .
Srí Lanka je zemí s obrovským kulturním bohatstvím, obdivovat můžete buddhistické chrámy a památky, starobylá královská města a pevnosti. Se stopami bohaté historie se budete setkávat na každém kroku.
Se Srí Lankou je také úzce spojená legednární ayurveda, prastará přírodní léčebná metoda , zaměřená na léčbu nemocí, očistu a regeneraci těla.
Ostrov je lemovaný písečnými plážemi s rušnými letovisky. Preferujete-li klidnou dovolenou, vydejte se na východ ostrova do oblasti Passekudah, kde naleznete pláže se světlým pískem připomínající Maledivy.

Nabídky Srí Lanka

V našem portfoliu jsou zahrnuty vybrané programy a pobyty ve vybraných hotelích. Pokud u nás nenaleznete Vámi preferovaný okruh, oblíbený hotel či konkrétní typ pokoje, rádi Vám zpracujeme nabídku na míru dle Vašeho přání. Pobyt na Srí Lance zajistíme na libovolný počet nocí. Vyžadujete-li komfortní cestování, pak Vám nabídneme lety také ve vyšších cestovních třídách.

Všechny nabídky    Jihozápadní pobřeží   Východní pobřeží