"Vaše cesta, náš cíl"
420 602 853 172
420 603 998 860
Destina Travel s.r.o.
Holečkova 127, 150 00 Praha 5
© copyright /Destina Travel s.r.o./ 2014
Informace

Termální lázně Hévíz

Známé lázeňské městečko Hevíz se nachází přibližně 10 km od Balatonu a cca 160 km jihozápadně od Budapešti.


Hevízské termální jezero se svou rozlohou 4,4 ha a hloubkou až 38 metrů je největším biologicky aktivním termálním jezerem na světě.
Teplota jezera, které je napájeno pramenem s kapacitou až 420 litrů za sekundu, dosahuje v letním období až 36 stupňů, v zimním období neklesne pod 23 stupňů. Díky mohutnému pramenu se voda v jezeře vymění během 3 dnů.

Voda v hevízském jezeře obsahuje sloučeniny síry, radia a dalších látek, je vhodná nejen při léčení revmatismu, artritidy, úrazových poranění. ale také při léčbě různých žaludečních potíží . Proudění vody v jezeře má i masážní účinky. Dno jezera je pokryto 1-7 metry bahna tmavě šedé barvy a měkké konzistence, které má vysoký léčebný potenciál díky obsahu organických a anorganických složek. Koupání a léčebné kúry proslavily Hevíz již koncem 18.století.

K nejvyhledávanějším procedurám patří :

Bahenní zábaly - Bahno se aplikuje formou bahenních zábalů, které se pokládají na tělo a které udržují dané oblasti v teple. Procedura trvá přibližně 20 minut, poté následuje 30 minutový odpočinek a klid.

Zátěžové koupele - Zátěžová lázeň je podvodní procedura, během které nadlehčující síla vody o teplotě 34 stupňů uvolní tělo a následně přiložená závaží na krk, bedra či kotníky o váze 2 – 5kg jemně napínají páteř. Procedura trvá přibližně 20 minut, využívá se při léčbě bolestí krční a křížové páteře či jako preventivní metoda.

Masáže - Léčebným masážím předchází 10-15 minutová koupel v termální vodě, během které dojde k uvolnění měkkých tkání a která zvýší účinek vlastní masáže prováděné zkušenými maséry.

Pobyt v Hevízu si můžete zpestřit ochutnávkou vynikajících maďarských vín v některé z vinárniček ve čtvrti Egregy, kam jezdí silniční vláček Dotto.